Obiteljski radio - část 2


Moderátor: Takhle veselo bylo v česku, všechno jste slyšeli z první ruky, protože v česku bylo i Obiteljsko Radio. A teď vlastně musím přiznat, že jsem ani nečekal, že dnes Karma přijde sem do studia, protože „těžko se chodí po zemi“.Aby jste pochopili, když bylo sedm rozprodaných koncertů, sedm plánovaných, a že Karmu ve česku vidělo okolo 10.000 bláznivých, ale úplně bláznivých českých teenagerů. A oni jsou zde. Neuvěřitelné. Nemůžu to pochopit. Takže Tara, Pipi, Neno a manažerka. Tak vítejte a ještě jednou gratulace a pozdravy.A ne jenom to, co jsme teď slyšeli. Když jste se vrátili v pondělí, hned jste měli koncert v Umagu. Veliký koncert a tam byli i češi ?

Pipi: Ano byli tam z Brna. Hned se přihnali a řekli, že jsou z Brna a sháněli autogramy.

Neno: I naši chtěli autogram.

Moderátor: Dobře, řekněte, když jste se aklimatizovali na chorvatské podnebí, já ne…. Já se těžko aklimatizuji.

Pipi: Ty jsi největší hvězda.

Moderátor: Já nevím, kdy jsem byl naposledy na diskotéce a teď pět večerů za sebou a to dvojitě a bez ventilátorů:o). Hodně toho musíme posluchačům povědět. To nejhlavnější slyšeli ze vstupů ale opravdu se musím zeptat. Jak žijete dnes? Po tom všem co se dělo v česku. Myslím, úspěch je obrovský. Povídali jste si po koncertu, nebo po turné, když jste přijeli do Umagu?

Neno: Nemůžeš. Prostě já jim říkám, to nemůže nikdo pochopit., to jenom tobě můžeme vysvětlit,  ty jsi byl s náma.

Pipi: Já jsme všem ukazoval ty veliké plakátky, u kterých jsme se fotili a vedle kterých jsme vypadali jako mravenci. A tyhle plakáty byly po celém česku. Ale ani tohle jim nemohl načrtnout ten pocit. A ukazovali jsme i ty kompilace z BRAVO HIT, kde je Karma, Robbie Williams, Christina Aquilera, všechny největší hvězdy a mi na těch kompilacích. Všechny to dojme, ale není to ono.

Tara: My sami si ještě neuvědomujeme velikost. Všechno jsme to prožili, ale i přesto jsme zůstali stará Karma, jako vždy, která dále pracuje, která chce dělat plno, plno nových věcí, která chce uspokojit všechny fanoušky.

Moderátor: To je pěkné. To je opravdu pěkné tohle slyšet, ale já jsem koukal ze strany. Prvně příjezd do hotelu. Karta s otevřeným účtem. Myslím, jaká je to důvěra. Co bych já dal za dva dny, kdyby by mi někdo dal kartu s otevřeným účtem.

Pipi: Škoda že jsme ji nestihli použít. Neměli jsme čas.

Moderátor: Pak jste měli Volkswagen….. tereňák. Měli jste v tom džípu maximální luxus..

Pipi: Dvě ledničky uvnitř. Zatmavená skla a tak jsme mohli koukat na lidi, kteří byli venku.

Moderátor: Měli jste deky, měli jste polštáře. To je neuvěřitelné. CO jste ještě měli. Měli jste osobní strážce. Pro každého dva. Měli jste bláznivé teenagery v česku kteří vás chtěli roztrhat.

Pipi: Mě večer roztrhali kalhoty, jestli si vzpomínáš.

Neno: Já si vzpomínám na tu dívku, která získala kousek kalhot a schovala si ho do podprsenky.

Tara: Já myslím, že když ho rozřeže na milion kousků, tak ho dobře zpeněží.

Moderátor: Tak po tom všem co jsme teď napočítal, jako totální luxus….. už jsme někdy žili v takovém luxusu? Tohle trvalo pět dní, ale ….

Pipi: Popravdě by bylo divné říct, že jsme měli někdy možnost tohle prožít. To je zážitek, který zažívají pravidelně světové mega hvězdy. A tohle označení jsme měli a to je něco co by chtěl zažít každý náš hudebník. A přeju každému aby něco takového zažil.

Moderátor: Možná vás to na chvíli nadchlo, protože ruku na srdce v Chorvatsku to nebylo v případě Karmy. Nebo ne jen Karmy ale každého našeho „vystupujícího“. Ještě si na něco vzpomínám. Pozor na tohle: koncert skončí. Všichni mají svoji šatnu, sprchují se, převlékají a najednou podnosy s ovocem, občerstvením, sýry, maso, pití. Ventilátory…. Takže vlastně všechno co jste si vy přáli. To poslouchala ta slečna z týmu …

Neno: Mi jsme to ani nesháněli, ale ona poslouchala naše rozhovory a stíhala každé druhé a třetí slovo a pak jen vše bylo připraveno.

Moderátor:  Takže jenom vaše manažerka, která už dělal několik koncertů a byla na koncertech cizích skupin věděla, co potřebují. Co musí být v hotelu, všechny detaily.Ale myslím, že vás to nadchlo, když jste viděli všechno na místě konání. Určitě jste všechno nebrali od první chvíle jako normální. To jako … já jsem normálně zvyklý na tu kartu i přikrývku v autě…

Tara: Když někdo běží za tebou když se chceš vydat pryč.

Pipi: Nebo ti kupuje tampony.

Tara: To jsou trochu delikátní detaily.

Pipi: Ale opravdu kupovali tampony.

Neno: A nejen to … byly jsme v horách a oni o půlnoci sháněli prášky na sražení teploty, na bolesti krku, všechno co jsme potřebovali tak sehnali.

Tara: Když nebyl otevřen ani jeden obchod.

Moderátor: Neuvěřitelné. A mě zajímá jestli můžete v Chorvatsku přemýšlet tak jako v česku. Být pořád stejní,ale ruku na srdce.Protože v Chorvatsku to není ani podobně, protože Karma je pořád střední proud.

Neno: A ne my jsme prostě normální lidi, absolutně.

Moderátor: Nemyslím, že by jste nebyli normální .. ale normální lidi reagují na nějaké věci.

Neno: Mi jsme normální lidi a projeli jsme velký kus světa před Karmou.

Moderátor: Vím, ale nosili vás na rukou…

Tara: Možná mě i moc …. S ohledem že jsme naučená něco přidržet, alespoň nosit si svoje tašky. Já jsem si ani tašku nenesla. Pak mi už bylo i nepříjemné, proč nemůžu nic nést. My tady nejsme naučení na něco takového. A tohle všechno pro nás bylo možná až příliš. Všechno to přijmout najednou.

Moderátor: A dejme tomu, že byste zůstali ještě týden. Pak by jste si zvykli a přizpůsobili se. Už jste viděli jaká je situace.

Pipi: Oni byli nadšení už když jsme jim přivezli 12 lahví pravého Isterského vína a měli jsme v plánu že je pozveme na večeři abychom ukázali dobrou vůli, ale není šance.

Moderátor: Já  jsem jim utekl. Neměli mě pod stálou kontrolou.

Pipi: Takže vše co jsme si přivezli to jsme vrátili domů. Nestihli jsme utratit nic. I suvenýry nám koupili. A to nasloucháním co bychom chtěli přivézt domů.

Moderátor: Ano ale je tu i druhá věc a proto mě zajímá jak se cítíte, jestli můžete být na zemi, protože ruku na srdce do DORI (hudební soutěž v HR), někteří znali Karmu jen částečně. A po skončení DORI, známý případ …

Tara: Poslechni ty … zase ty …..

Moderátor: pěkná paní, která zpívá i pláče, to jsme slyšeli v pořadu ve kterém jste předtím účinkovali, a teď řekněme v česku. Měli jste pěkně napsané na každý den, pro které noviny interwiev, pro kterou televizi, pro které rádio. To vše šlo pěkně popořadě. A teď kdyby se ozvala televize, rádio, nebo noviny, které nebyly na seznamu a chtěly rozhovor a takových situací bylo dost, řekněme například v Brně, když jste měli nástup v BOBY centru, kde bylo 3500 lidí….

Pipi: 4500 a 2000 venku.

Moderátor: Dobře ti venku viděli alespoň videoprojekci, vlastně měli rozhled aby vás mohli sledovat. A když jste vyšli z té diskotéky, tak tam byly dvě televize, které prosily a klečely pro rozhovor – dvě otázky. Vy jste v tom vašem tereňáku dávali interwiev a když skočili dvě otázky přišli bodyguardi a odvedli je. Všechny. I redaktorku a kameramana. To v Chorvatsku není, o tom teď můžete jen snít ..nebo se ohlédnout.A to my jsme normální lidi ..ano ale normální lidi by utekli … řekněte konečně ….

Pipi: Všem se nám to líbilo. Nemůžeme říct, že to nebylo příjemné, ale věř nám a ty jsi to i viděl, jak jsme se kolikrát chovali a viděl jsi naše reakce ..tam i tady teď

Neno: A naučili jsme se česká slova Pipi.

Pipi: Ano, ale neřekneme jaká…

Moderátor: Ano ale znáte dost slov. Na začátek to stačí.

Pipi: Ale nejdůležitější co jsme tam poznali co znamená Karma česky. Zjistili jsme že Karma znamená BOJLER.

Moderátor: Takže já jsem se těšil na skupinu Karma, když jsme viděl ty obrovské plakáty, že to možná nejsou oni, ale že se tam píše že je výprodej BOJLERŮ. Nebo nahoře se psalo HOT SUMMER PARTY.. že mají letní slevy bojlerů. Pokračujeme v rozhovoru, telefony jsou otevřeny, pokud se chcete na cokoliv zeptat Karmy, nebo pozdravit Karmu a blahopřát .... předtím píseň SEDAM DANA.

<< další část >>