Pro dlouhé chvíle - historie webu

Puzzle   Pexeso   Otáčení   Historie webu


Možná, že jsi na těchto stránkách poprvé nebo sem chodíš pravidelně. Každopádně si troufám říct, že si už nepamatuješ na první verzi tohoto webu! Nee, nemyslím tu modrou, ale tmavě zelenou, kdy adresa webu byla jiná než ta současná. Tak si to teda ujasníme ..

Tak tohle byla úplně první verze webu, hostována
na freehostingu webzdarma. Její adresa byla http://karma.kvalitne.cz. Oficiální spuštění se konalo 25.12.2004, ale na webu jsem začal dělat již 11.listopadu. Stránka byla primitivní, tvořená pomocí rámů a optimalizována pouze pro rozlišení 1024x768.
Bohužel se mi nezachovalo víc, než tento obrázek. Návštěvnost činila asi 25 návštěvníků za den. Design se na webu moc neohřál, za 50 dní ho vystřídal jiný - ten druhý. Kdo si na tuto stránku pamatuje, může se označit za platinového návštěvníka karma-dance.net!

Druhá verze se pyšnila novým logem od AnastasieWell a také o 100% větším obsahem. Adresa webíku byla pořád karma.kvalitne.cz. Optimalizace byla i pro rozlišení 800x600, které v té době používalo ještě dost návštěvníků. Design pobyl na stránkách do 27. března 2006 - tedy asi dva a půl měsíce.
Návštěvnost se pohybovala okolo 50ti návštěvníků za den. Jestliže si tuto stránku někdo pamatuje, může se označit za zlatého návštěvníka karma-dance.net!

Třetí, modrý, karma-dancový, tak bych asi definoval tuto verzi webíku. Stránky se kompletně přestěhovaly na novou doménu - http://karma-dance.net. Hosting byl na pípni, tarif "free", což nebylo zrovna ideální řešení. Museli jsme neustále kontrolovat přenos dat, tudíž nás velmi rozezlívaly blogy a další stránky, které
bezostyšně umísťovali odkazy atd atd ..
Tím jsme si znepřátelili dost stránek i lidí, ale jiné řešení nebylo zatím možné. Když návštěvnost překročila hranici 100 návštěvníků denně, museli jsme hledat jiný server, který by karma-dance hostoval. Rozložení a programový kód stránky byl velmi primitivní, proto jsme museli web kompletně překopat ve čtvrté verzi. Kdo měl tu čest chodit na modý karma-dance, může se považovat za stříbrného návštěvníka!

Čtvrtá verzička se od té předchozí vzhledově skoro vůbec neřešila, ale z hlediska zdrojového kódu postoupila o řád víš. Stránky byly optimalizované pro všechny typy prohlížečů i rozlišení, čímž se jen tak někdo chlubit nemůže :-)) Návštěvnost se pohybovala od 20 do 300 lidi/den.
Web byl hostován na perfektním hostingu kraja.net, který bohužel skončil, ale kraja nám poskytnul náhradu na serveru blackbomb.cz. Design byl na webu solidních 20 měsíců!

Pátá verze ve stylu Avantury je opravdu špica :)) Teda aspoň mě se moc líbí. Stránky už nejsou optimalizovány pro rozlišení 800x600, ale 1024x768. Tím pádem celý web trošku "ztloustnul", ale myslím, že to není na škodu. Přichází doba LCD panelů s vysokým rozlišením.
Nový karma-dance lze považovat za "Karmaland", poněvadž je roztříděn do několika jazykových verzí, takže na své si přijde skoro každý. Hosting webu zajišťuje perfektní, špičkový, no prostě bezchybný hosting na serveru Athéna, opět od Kraji, se kterým máme takřka neomezené možnosti! Návštěvnost se pohybuje v řádu stovek návštěvníků za den (sečteno pro všechny jazykové verze, galerie, fóra, fankluby atd ..). A jak dlouho tu nynější design bude? To se ještě uvidí :P Pokud si měl tu čest vidět pouze oranžový design karma-dance, považuj se teprve za bronzového návštěvníka.

Jak jsme zjistili, tak několik jazykových verzí + další a další "vymoženosti" nejsou nakonec vůbec potřeba. V jednoduchosti je síla, proto jsme vytvořili hlavní, českou verzi a vedlejší, anglickou. Jako fórum slouží oficiální, snažíme se co nejvíce "centralizovat" - nepoužívat zbytečně dvě různé služby či funkce.
Kraja nám už nemohl "dotovat" stránky, proto jsme přestoupili zpět pod free program od pipni.cz. Kvůli rapidně sníženému místu jsme odstranili videoklipy ve vysokých kvalitách. Lze se dívat pouze online (což ale byla nejvyužívanější služba). Design stránek je značně "reformní", web už není "nalepen" nalevo, nýbrž byl vycentrován. Náměť je originální, "neopičíme" se po oficiální grafice.
Návštěvnost je vždy třímístná, průměr je zhruba 120 lidí denně.


No, tak se pochlub, jaký jsi návštěvník! Docela by nás zajímalo, jestli jsi s námi už od "narození portálu" nebo web navštěvuješ až od dalších verzí. Prosím, hlasuj pravdivě, ať má anketa nějaký smysl :)
Však nezáleží na tom, co bylo před časem. Hlavní je, že jsi tu teď, nyní. Doufáme, že nynější vzhled ti vyhovuje a pokud ne, můžeš o tom napsat do Fóra, popřípadě udělat nový design pro tento web :-)