Biografie


O Taře           O Pipim          O Nenovi

Karma vznikla v chorvatském městě Umag . Založil ji v roce 1999 Nenad Cirjak (Neno) a Josip Miani (Pipi). Potřebovali ale zpěvačku. Po dlouhém hledání našli Mirelu Zemcak, učitelku a sbormistryni v hudební škole. Mirela však psala texty pro jiné skupiny. Proto místo ní vybrali dívku z Koperu, Taru. První hit Karmy, píseň "Reci mi ne" nezůstal nepovšimnut. Hrála se v rádiích i na diskotékách. Jelikož reakce na singl byla kladná, Karma pokračovala a vydala druhý hit "Zaustavite zemlju". I tato skladba se dočkala mohutného obdivu a dodala skupině energii pokračovat.

Karmu ovlivnily skupiny jako třeba Eiffel 65, Gidi D'Agostino, Scooter nebo Sash a Mollela.

Ještě před vydáním prvního alba Sedam Dana se Karma zúčastnila hudebního festivalu ve Splitu (2001) a se stejnojmenným singlem vyhrála cenu za nejlepší hudební aranžmá!!! Album "Sedam Dana" vyšlo o pár měsíců později (srpen 2001). Bylo v něm obsaženo 16 písní a jeden bonusový remix . Nové písně byly většinou psány skupinou, ale používali i části starých chorvatských hitů z 80. let jako třeba "Stara vremena" od Novi Fosili, "Glavo luda" od Zdravko Colic a "Zaustavite zemlju" od Prljavo Kazalite. Po vydání tohoto alba se Karma proslavila i za chorvatskými hranicemi. Největší podpora však byla ze strany přátel a hudebního průmyslu.

Začátkem října 2002 Karma vydala své druhé album  "Zavrti Život", které bylo vydáno v několika verzích. Jedna verze obsahovala 15 songů plus remix hitu Sedam Dana. Druhá verze byla stejná jako první, ale měla ještě navíc nový song Noćas Te Nedam Nikome. Třetí verze se skládala dokonce ze dvou CD, kdy na prvním CD bylo opět 16 songů a na druhém CD bylo zvlášť několik verzí songu Noćas Te Nedam Nikome a 4 videospoty. DJs se taky dočkali a byla pro ně vydána speciální edice se spoustou remixů. Česká Republika taky nezůstavala pozadu a za čas se dočkala Platinové Edice, která obsahovala překvapení v podobě songu Sladké Mámení a plno dalších remixů, fotek a videoklipů.

V roce 2003 bylo vydáno třetí album "Remixes". Jak už sám název vypovídá, jednalo se o remixy hitů Karmy a hlavně o remixy známých chorvatských hitů, které vytvořili DJ Neno a Pipi. Autoři originálů těchto hitů byly např. Minea, Colonia, Sendi Cenov , Ivana Banfić a další. Deska obsahovala celkem 14 písní z toho dva songy jsou remixy přímo písniček Karmy.

V pořadí čtvrté album "Malo Pomalo" vyšlo v roce 2004. V České Republice mělo takový úspěch, že byla dokonce vydána i Platinová edice s druhým CD s překvapením v podobě songu Decibely Lásky a remixů, videí a fotek. Bohužel fotografií bylo málo pomálo:-)) V Chorvatsku toto CD mělo taky velký úspěch a dočkalo se vydání Special Edition, které obsahovalo další remixy, ale pro naši smůlu vyšlo jen v Chorvatsku :-/ No kdo ví, jak na to, tak si sežene i toto CD :o)

V roce 2005 opět Karma překvapila Českou republiku a vydala své první "KARMA DVD", které obsahuje 10 vidoklipů, 4 dokumenty o natáčení vidoklipů i s českými titulky a spoustu fotografií.

Chvíli o Karmě nebylo nic slyšet, ale nebylo to tím, že Karma usla na vavřínech, ale pilně připravovala nové album a v roce 2006 konečně vyšlo. Album "Avantura" obsahuje 18. songů. Ve verzi pro HR je 13 songů a 5 bonusů a pro ČR a SK je 14 songů a 4 bonusy. HR verze obsahuje remix songu Amore Mio, který na naší verzi není, ale je tam místo něj píseň Zemljotres. Alba jsou jinak stejná, jen mají jiné pořadí písní.

Karma v roce 2006 vydala i album "Seven Days", na kterém najdete největší hity v angličtině. Album obsahuje 17 songů, ale bohužel se toto CD u nás neprodává, takže nezbývá nic jiného než se po něm podívat na internetu a objednat si ho nebo ho koupit přímo v USA, Francii nebo jinde v zahraničí.

Rok 2007 byl pro Karmu docela zásadní, protože se rozhodla udělat takovou pomyslnou čáru za svou minulostí a vydala album "The Best Of Karma". Toto album obsahuje dvě CD, na kterých můžete nalézt nejlepší hity Karmy, nové remixy starých songů, jeden megamix a další přezpívaný český song - Dlouhá Noc.